Zbyt dalekie rozkładanie się lusterka

Blacharstwo, lakiernictwo, wnętrze
Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Zbyt dalekie rozkładanie się lusterka

Post autor: milimetr58 » 27 gru 2016, 13:44

Witam wszystkich, nie wiem co się ostatnio dzieje, ale jak złożę lusterka tym pokrętłem po stronie kierowcy to działa, natomiast przy rozłożeniu ich rano prawe lusterko odchyla się maksymalnie, wtedy muszę wyjść ręcznie je ustawić. Najdziwniejsze, że nie czuć żadnego oporu, lusterko jakby było luźne. Dobrze, że jeżdżę tylko po mieście, bo przy większych prędkościach pewnie by mi się złożyło. Czy samo przeprogramowanie Clipem pomoże? Może coś wyskoczyło z mechanizmu, podpowiedzcie proszę. Pozdrawiam
Waldek i Ewa

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: prawe lusterko

Post autor: sasio » 27 gru 2016, 17:41

Odnośnie ustawienia lusterka maksymalnie, prawdopodobnie gdy było złożone, ktoś je rozłożył, i teraz ono jedzie do końca, ty je ustawisz, a ono znowu się złoży. Prosto możesz to sprawdzić, gdy masz rozłożone oba lusterka, złóż je przyciskiem, jeżeli lusterko kierowcy się normalnie złoży, a pasażera pozostanie w normalnej pozycji, to je musisz ręcznie złożyć do końca.
Wtedy ponowne rozłożenie powinno je ustalić w normalną pozycję.
Odnośnie luzu - efekt uszkodzonego lub niezasilanego silniczka, np. w efekcie uszkodzenia silniczka przez ręczne składanie, lub np.zaśniedziałe styki.

Borykam się z problemem uruchamiania się blokady radia przez przepięciem.
Schematy serwisowe potwierdzają że w momencie wystąpienia zwarcia, radio włącza blokadę aby końcówka mocy się nie spaliła.
Pomagało ruszenie wiązką lecącą w gumowej osłonie, łączącej drzwi pasażera z nadwoziem.
Rozpięcie ukazało dramat, masa śniedzi, z kostki wyleciała tona mułu, zmieszanego ze śniedzią i rdzą.

Po wyczyszczeniu, nie działa składanie lusterka, i jechać zbytnio się nie da, gdyż lusterko nie jest zablokowane, i na wietrze się składa do wewnątrz.
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

Sati
Klubowicz
Posty: 169
Rejestracja: 19 gru 2016, 19:44
Skąd: Zakopane
Rok: 2001
Silnik: 3.5 V6

Re: Zbyt dalekie rozkładanie się lusterka

Post autor: Sati » 27 gru 2016, 21:16

Czysciles kostki na polaczeniu lustra z drzwiami?

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Zbyt dalekie rozkładanie się lusterka

Post autor: sasio » 27 gru 2016, 21:29

Nie, na połączeniu drzwi - nadwozie.
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

Sati
Klubowicz
Posty: 169
Rejestracja: 19 gru 2016, 19:44
Skąd: Zakopane
Rok: 2001
Silnik: 3.5 V6

Re: Zbyt dalekie rozkładanie się lusterka

Post autor: Sati » 27 gru 2016, 21:33

Popatrz jeszcze na to laczenie bo tam tez lubi sniedziec... manual robilem na innym forum wiec tam mozna zajrzec ;) .

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Zbyt dalekie rozkładanie się lusterka

Post autor: milimetr58 » 02 sty 2017, 21:09

Sprawa rozwiązana, samo się naprawiło. Wszystko działa, wróciło do normy, co było, tego nie wie nikt :) .
Waldek i Ewa

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Zbyt dalekie rozkładanie się lusterka

Post autor: sasio » 02 sty 2017, 22:01

U mnie lusterko się nie blokowalo, powód to wysuwajacy się pin z kostki w nadwoziu
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

KoziolekNL
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 09 maja 2017, 18:38
Skąd: Hollandia
Rok: 2006
Silnik: 2.0T

Re: Zbyt dalekie rozkładanie się lusterka

Post autor: KoziolekNL » 30 maja 2017, 08:39

A ja mam ciut inny problem z lusterkiem, otwierają i składają się normalnie, lecz lewe lustro jeździ góra dół i zatrzymuje się w pozycji innej niż zaprogramowanej , do tego lustro jakby cały czas było przyciemnione? Wie ktoś może co tuż to może być?

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Zbyt dalekie rozkładanie się lusterka

Post autor: sasio » 30 maja 2017, 09:12

Ktoś tak miał na forum.
Podobno moduł walniety ale...
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

Kryniax
Administrator
Posty: 355
Rejestracja: 08 lut 2017, 16:25
Skąd: Konin
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: Zbyt dalekie rozkładanie się lusterka

Post autor: Kryniax » 30 maja 2017, 14:50

Problem z fotochromem zacząłbym od wyczyszczenia pinów na lusterku, w większości pomaga. Co do przestawiających się lusterek zaraz po otwarciu samochodu to podejrzewam dwóch winowajców. Moduł przy silniczku podnośnika szyby kierowcy oraz pamięć fotela, gdzie zapisuje się położenie fotela i lusterek. U mnie uszkodzony był moduł w drzwiach i po jego naprawie wróciło mi sterowanie szybami oraz lusterkami, wraz ze składaniem i rozkładaniem ich, ale nadal źle odczytuje dane z pamięci. Zawsze po otworzeniu drzwi trzeba szybko ruszyć lusterkami, żeby nie jechały w nieskończoność :D. Jak podmienię ten moduł w drzwiach to będę wiedział więcej.

ODPOWIEDZ