Zbyt dalekie rozkładanie się lusterka

Blacharstwo, lakiernictwo, wnętrze
Gabrielo Vel satis
Forumowicz
Posty: 624
Rejestracja: 17 gru 2016, 07:05
Skąd: KUTNO
Rok: 2005
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Megane RS

Re: Zbyt dalekie rozkładanie się lusterka

Post autor: Gabrielo Vel satis » 24 cze 2017, 22:13

KoziołekNL. Miałem taki sam problem z lusterkiem jak ty. Kiedy podchodziłem do auta i otwierałem drzwi lusterko rządziło się swoimi prawami-chodziło góra,dół w lewo,w prawo i stawało w różnych pozycjach,więc ręczne ustawienie załatwiało sprawę do następnego razu i tak w kółko. Wiedziałem na 99%,że problem może być w sterowniku w drzwiach przy silniczku szyby. Ale nie rozbierałem boczku drzwi,gdyż chciałem to zrobić razem z wymianą tulei ogranicznika,żeby dwa razy nie robić tej samej roboty. Gdy tylko nabyłem ogranicznik w b.dobrym stanie od razu wziołem się do pracy. Odłączyłem kostkę z pinami od sterownika i chciałem wymontować owy sterownik,ale chyba musiałbym wymontować cały silniczek i prowadnice szyby. Więc otworzyłem obudowę tego sterownika na tyle na ile to było możliwe i po pryskałem ową elektronikę sprejem kontakt elektryk. To samo zrobiłem z kostką. I nie mam ,żadnego problemu z szalejącym lewym lusterkiem :D U mnie widocznie było coś zawilgocone i może zaśniedziałe.

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: Zbyt dalekie rozkładanie się lusterka

Post autor: chrisfox » 24 cze 2017, 22:19

Mam identyczną historię z prawym, wspominam tu zresztą o tym obok. Lusterko ustawia się po swojemu. Wsiadam do samochodu a ono zaczyna taniec. Zaczynam mieć nadzieję, że może dam radę zrobić to sam.

Gabrielo Vel satis
Forumowicz
Posty: 624
Rejestracja: 17 gru 2016, 07:05
Skąd: KUTNO
Rok: 2005
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Megane RS

Re: Zbyt dalekie rozkładanie się lusterka

Post autor: Gabrielo Vel satis » 24 cze 2017, 23:48

chrisfox,więc spróbuj zrobić to o czym piszę wyżej,może też tobie to pomoże. a dodatkowo sprawdz kostkę przy drzwiach i przy lusterku. Na prawdę ten sprej kontakt elektryk wyeliminował mi kilka problemów. Jak nie dużo trzeba,żeby coś poprawnie działało 8-)

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: Zbyt dalekie rozkładanie się lusterka

Post autor: chrisfox » 25 cze 2017, 12:51

Już mi Kryniax pisał, co z tym zrobić. Oczywiście nic nie robię, bo nie ma kiedy (i nie będzie możliwości, do połowy lipca), ale teraz mam kolejne potwierdzenie, że taki prosty zabieg może pomóc na dziwne zachowanie lusterka.

Gabrielo Vel satis
Forumowicz
Posty: 624
Rejestracja: 17 gru 2016, 07:05
Skąd: KUTNO
Rok: 2005
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Megane RS

Re: Zbyt dalekie rozkładanie się lusterka

Post autor: Gabrielo Vel satis » 25 cze 2017, 13:48

;) Przyznam się,że ja,załatwiłem z tym lusterkiem sprawę z wymianą ogranicznika,który denerwująco strzelał. Minął rok nim to naprawiłem. Podejrzewałem nadpaloną płytkę tego sterownika lub zimny lut. A okazało się,że wystarczyło zalać to miejsce płynem do styków elektrycznych :D Bo inaczej lusterko dalej by tańczyło Disco polo,rap itp.gdyby uszkodzenie było elektroniczne.

oceanic123

Re: Zbyt dalekie rozkładanie się lusterka

Post autor: oceanic123 » 18 cze 2018, 22:02

Odświeżam kotleta... Bo wyczyściłem Kontaktem60 styki w lusterkach oraz w kostce drzwi o nadal jest disco Polo... Ciekawostka jest taka, że wróciła pamięć foteli :)
W których drzwiach jest kolejny moduł do czyszczenia styków lewe czy prawe ?

Kryniax
Administrator
Posty: 355
Rejestracja: 08 lut 2017, 16:25
Skąd: Konin
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: Zbyt dalekie rozkładanie się lusterka

Post autor: Kryniax » 19 cze 2018, 08:26

Ustaw lusterka tak jak powinny być, fotel również i zapisz pozycje. Być może będzie już dobrze po takiej operacji :)

oceanic123

Re: Zbyt dalekie rozkładanie się lusterka

Post autor: oceanic123 » 19 cze 2018, 19:16

nie, no bez jaj... na to wpadłem, nie pomaga. dziś wymieniłem silniczki lewego lusterka - jest nieco lepiej, jutro ściągam boczek drzwmi i poszukuję sławetnego modułu do reanimacji/czyszczenia.

oceanic123

Re: Zbyt dalekie rozkładanie się lusterka

Post autor: oceanic123 » 20 cze 2018, 22:04

dla potomnych w temacie wariujących lusterek:
- uwalony silniczek w lusterku lewym - wymieniony
- styki przy i w lusterku lewe/prawe odświeżone (wszystkie) i sprawne. (faktycznie, niektóre zaśniedziałe)
- styki pomiędzy drzwiami a nadwoziem odświeżone i sprawne (zaśniedziałe masakrycznie)
- sterowniki w drzwiach (albo jak kto woli moduły) - styki tak samo sprawdzone/odświeżone
- prawy moduł w drzwich - sprawny, styki poprawione,
- moduł w drzwiach kierowcy do regeneracji - stan masakra zarówno na stykach jak i w środku... normalnie chyba wytrawię sobie nową płytkę i . - generalnie po potraktowaniu Hot-Air + odświeżenie styków, coś tam ożyło, przestało tańczyć, zaczęło działać starowanie (joystick zmieniony)... Po zmianie modułu jutro powinno być OK.
Podsumowanie: 50zł za lusterko dawcę, 30zł za joystick, dwa browary, pół dnia pracy.

oceanic123

Re: Zbyt dalekie rozkładanie się lusterka

Post autor: oceanic123 » 27 lut 2019, 10:23

odświeżam kotleta po raz drugi... bo jest nowy Vel Satis :)... nie działało sterowanie lusterkami w tzn. szły tylko do góry i do wewnątrz, ponieważ temat już przerabiałem sprawdziłem to co poprzednio, poprawiłem styki, podmieniłem moduły, joystick, ba nawet lusterka... i bez efektu. Sterowanie (masą) nie działa...

Dla potomnych... jeśli wymieniacie przełącznik lusterek - to musi być używana wersja z białym spodem... a nowa nie uniwersalna z serwisu aukcyjnego.
Użycie niewłaściwego przełącznika powoduje błędy sterowania masą... Przetestowałem nawet na nowym z ASO... na szczęście używane dobre są dostępne po 40zł.

ODPOWIEDZ