Jak zdemontować kierownicę?

Blacharstwo, lakiernictwo, wnętrze
Krzysiek
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 25 lut 2018, 21:57
Skąd: Kraków
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Jak zdemontować kierownicę?

Post autor: Krzysiek » 03 maja 2018, 21:23

Próbuję zdemontować kierownicę, aby wyeliminować skrzypienie opisane w tym wątku: viewtopic.php?f=35&t=564
Postępuję zgodnie z radami: Ściągnąłem osłonę kolumny kierownicy. Obróciłem kierownicę o 180 stopni, tak aby otwór z tyłu znajdował się na górze. Odpiąłem akumulator.
Wkładam śrubokręt w otwór z tyłu, naciskając na blaszkę. Ciągnę mocno na obudowę poduszki, ale plastik tylko się wygina - coś go trzyma w środku. Próbowałem robić to samo z pomocą drugiej osoby, ale nadal bez skutku. :(
Ma ktoś pomysł co zrobić, aby skutecznie zdjęć osłonę poduszki nieuszkadzając jej?
Czy jest jakaś inna blokada, którą należy odblokować?

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Jak zdemontować kierownicę?

Post autor: axa2zxz » 03 maja 2018, 22:58

Tak... Sztuke wkladania to jednak trzeba opanowac ;) A powaznie, wkladasz wiekszy plaski srubokret az poczujesz ze sprezynuje Ci blaszka, wtedy "wypychasz" ja tak jakby do gory (do gory kierownicy, jak masz obkrecona to wiadomo ze w dol) zeby poduszka zaczela sie wysuwac. Ja za pierwszym razem ponad godzine sie z tym szarpalem, malo co zywcem tej kierownicy nie wyrwalem z samochodu. Oczywiscie przed akcja proponuje zdjac kleme z akumulatora zeby poduszka nie strzelila, ew. wylaczyc poduszki kompem i wyjac bezpiecznik od klaksonu ;)

Krzysiek
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 25 lut 2018, 21:57
Skąd: Kraków
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: Jak zdemontować kierownicę?

Post autor: Krzysiek » 06 maja 2018, 19:39

Dziękuję axa2zxz :)
Udało się. Tak jak napisałeś, wymaga to wprawy ;)

ODPOWIEDZ