Otwory techniczne - małe ostrzeżenie

Blacharstwo, lakiernictwo, wnętrze
skee
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 08 kwie 2017, 20:43
Skąd: Silesia
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6

Re: Otwory techniczne - małe ostrzeżenie

Post autor: skee » 14 maja 2017, 11:27

sasio pisze:Po pierwsze nowy filtr kabinowy.
Ściągacz do wycieraczek, klucze i dasz rade w godzinę.
Dzięki, ściągacz przyszedł w piątek, wczoraj zabrałem się za czyszczenie. Okazało się że odpływ po stronie kierowcy był zatkany przez co na połowie podszybia rozwinęła się nowa cywilizacja. Pełno szlamu który powstał z gnijących liści, pyłu, kurzu i nie chcę wiedzieć czego jeszcze. Co dziwne, nie miał w ogóle zapachu jednak wyglądał jak idealny magazyn wilgoci. Z powodu mechanizmu wycieraczek dostęp do czyszczenia słaby jednak nierozcieńczony APC i myjka ciśnieniowa poradziły sobie z tym idealnie. Szkoda tylko filtra, miał może miesiąc a okazało się że francuska myśl techniczna nie zastosowała żadnych pułapek wodnych, wszystko co podczas czyszczenia wpadło w otwory chwytające powietrze wylądowało na filtrze. Jutro kupię nowy, tak czy inaczej mam nadzieję że to właśnie był powód parowania szyb...

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Otwory techniczne - małe ostrzeżenie

Post autor: sasio » 14 maja 2017, 12:29

Nie wiem czemu ale jest to norma.
Strona kierowcy i sławne rurki które się zatykaja.
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

PIOTRBDG
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 22 lut 2017, 11:38
Skąd: Bydgoszcz
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Otwory techniczne - małe ostrzeżenie

Post autor: PIOTRBDG » 23 lip 2017, 19:07

Witam mam pytanie odnośnie tych kanałów szyberdachy gdzie one się znajdują? Bo jadąc w deszczu słyszę jak stylu samochodu chlupoce woda. Zaś z przodu dywan pasażera ugnojony. Podszybie wyczyszczone. Pozdrawiam

margoc
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 23 lip 2017, 09:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2007
Silnik: 2.0 dCi

Re: Otwory techniczne - małe ostrzeżenie

Post autor: margoc » 23 lip 2017, 19:43

Tak, otwory odpływowe na podszybiu to wymysł finezyjnego twórcy który na końcu plastikowych rurek umieścił coś w rodzaju samoodchylającej się zaślepki która zatrzymuje cały muł. Jak nie odkręcaliście nigdy wycieraczek to napotkacie spory opór żeby je zdemintować i wyjąć plastikowe odpływy.

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Otwory techniczne - małe ostrzeżenie

Post autor: sasio » 23 lip 2017, 21:26

Te klapki nie są wcale głupie.
W Lagunie mamy gumowe klapki w grodzi, bez rurek. Vel jest szerszy i dlatego musieli zastosować jakieś oddalenie w grodzi aby nie spadało od razu jak w Lagunie.
Klapki powodują że teoretycznie liście i inne cuda nie wpadają do otworów odpływowych które mają wielkość, około 1cm..
Najlepiej po oczyszczeniu tej rurki (wyjąć a nie przepychać) wlać tam dużo wody aby przetkać, odpływy
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

PIOTRBDG
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 22 lut 2017, 11:38
Skąd: Bydgoszcz
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Otwory techniczne - małe ostrzeżenie

Post autor: PIOTRBDG » 25 lip 2017, 06:56

Dobrze to już wiemy a z odplywami szyberdachu. Gdzie nie się znajdują i jak je udroznic??

Gabrielo Vel satis
Forumowicz
Posty: 624
Rejestracja: 17 gru 2016, 07:05
Skąd: KUTNO
Rok: 2005
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Megane RS

Re: Otwory techniczne - małe ostrzeżenie

Post autor: Gabrielo Vel satis » 26 lip 2017, 02:01

PIOTRBDG oto schemat szyberdachu,te cztery rurki z numerami 12,13,14 i 15,to są właśnie te odpływy (rurki). Jak otworzysz okno z przodu widać po bokach dziurki. Można je przepchać linką(około 1,5 m długości) od hamulca rowerowego i sprężonym powietrzem. Obrazek Też mnie to czeka-ja nie mam żadnych nie po kojących objawów,ale miałem na desce rozdzielczej komunikat,nie drożny odpływ :( . Daj znać jak się z tym uporasz.

PIOTRBDG
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 22 lut 2017, 11:38
Skąd: Bydgoszcz
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Otwory techniczne - małe ostrzeżenie

Post autor: PIOTRBDG » 26 lip 2017, 10:09

Dzięki Gabrielo Vel satis za taki szczegółowy opis szyberdachu. Jak tylko znajdę chwilę to się tym zajmę. Po całej operacji dam znać ile czasu i jakie efekty. Pozdrawiam

cv78
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 16 sie 2017, 15:19
Skąd: Gierałtowice
Rok: 2002
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Scenic

Re: Otwory techniczne - małe ostrzeżenie

Post autor: cv78 » 17 sie 2017, 18:56

w mojej velce jest ciekawy objaw,na wlaczonej klimie w czasie przyspieszania z nawiewu wydostaje sie para,ktos wie gdzie znajduje sie odplyw z klimy. sa polaczone z tymi na podszybiu ?

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Otwory techniczne - małe ostrzeżenie

Post autor: axa2zxz » 18 sie 2017, 10:48

Odplyw klimy znajduje sie pod samochodem (nie jest polaczony z innymi odplywami, jak zajrzysz tam to zauwazysz gdzies na srodku taka wygieta rurke - to wlasnie to).

ODPOWIEDZ