Szyby i lusterka w Velu

Blacharstwo, lakiernictwo, wnętrze
Kryniax
Administrator
Posty: 355
Rejestracja: 08 lut 2017, 16:25
Skąd: Konin
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Szyby i lusterka w Velu

Post autor: Kryniax » 07 mar 2017, 19:37

Witajcie. Ostatnio pojawił się u mnie mały problem ze sterowaniem szybami przednimi z drzwi kierowcy. Sprawa wygląda tak, że gdy opuszczam szybę kierowcy jest wszystko dobrze, ale gdy chcę ją podnieść ona nadal jedzie w dół :D. Podobnie z szybą pasażera, na opuszczanie nie reaguje, natomiast gdy chce ją podnieść, szyba kierowcy jedzie w dół :D. Z drzwi pasażera szyba zachowuje się normalnie. Tylne szyby działają bez problemu. Rozebrałem drzwi i przejrzałem kable, ale wszystko jest dobrze. Gdy "ręcznie" steruje drucikiem bezpośrednio w kostce to szyby jeżdżą dobrze. Zmieniłem przełącznik od przednich szyb, ale problem został i kończą mi się powoli pomysły :D. Lusterka z reguły nie sprawiają problemów, ale gdy je schowam, to później nie chcą się otworzyć, dopiero po jakimś czasie. Czyściłem przełącznik i też nic. Czy sterowanie szybami i lusterkami odbywa się w UCH, czy jest od tego oddzielny moduł?

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Szyby i lusterka w Velu

Post autor: sasio » 07 mar 2017, 21:48

Sprawdź czy nie ma w wiazce drzwi wszelakich wilgoci albo sniedzi.
Wszystkim steruje uch
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

Kryniax
Administrator
Posty: 355
Rejestracja: 08 lut 2017, 16:25
Skąd: Konin
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: Szyby i lusterka w Velu

Post autor: Kryniax » 07 mar 2017, 21:51

Właśnie już sprawdzałem, wszędzie sucho pod każdą uszczelką. Dziwi mnie to, że stykając kabelki ręcznie wszystko dobrze, a z przełącznika dzieją się takie cyrki. Znalazłem w necie jakieś info o zimnych lutach na tym przełączniku od szyb, ale aż mi ciężko uwierzyć, że w dwóch jednocześnie jest ten sam problem. Chyba zostaje mi się do UCH dobrać

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Szyby i lusterka w Velu

Post autor: sasio » 08 mar 2017, 05:43

Mi nie działa podnoszenie szyby prawej tylnej z panelu kierowcy. Z tych drzwi prawych tylnych podnoszę normalnie. Sprawdzałem luty i jest ok, a problem dalej występuje
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

Kryniax
Administrator
Posty: 355
Rejestracja: 08 lut 2017, 16:25
Skąd: Konin
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: Szyby i lusterka w Velu

Post autor: Kryniax » 08 mar 2017, 08:15

Jak uda mi się to ogarnąć, to napisze co i jak :D. Może u Ciebie też podziała

velek_ostrow
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 20 mar 2017, 12:52
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6

Re: Szyby i lusterka w Velu

Post autor: velek_ostrow » 28 mar 2017, 14:42

Sprawdź moduł przy silniku szyby, często dostaje się wilgoć. W skrajnych przypadkach "nie wiadomo czemu" rozładowuje się akumulator. UCH raczej obstawiał bym w dalszej kolejności.

PIOTRBDG
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 22 lut 2017, 11:38
Skąd: Bydgoszcz
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Szyby i lusterka w Velu

Post autor: PIOTRBDG » 11 kwie 2017, 20:48

Podlacze się do tematu ja nam problem tylko z lusterkami wogole nie działają. Przelacznik podmieniany i nic żadnej reakcji (tyljo raz sie lusterka zlozyly i na tym cisza nie chcialy sie rozlozyc wiec zrobilem to recznie) a co do szyb to wszystko ok.

Kryniax
Administrator
Posty: 355
Rejestracja: 08 lut 2017, 16:25
Skąd: Konin
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: Szyby i lusterka w Velu

Post autor: Kryniax » 12 kwie 2017, 00:10

Jeżeli rozłożyłeś lusterka ręcznie po złożeniu, to one w pamięci są cały czas jako złożone. W takim stanie nie można nimi poruszać, bo są zablokowane. Dopiero po ich otworzeniu z pokrętła wróci sterowanie. Ja nadal walczę z tym problemem. Obecnie ani szyby przednie ani lusterka nie dają oznak życia

Kryniax
Administrator
Posty: 355
Rejestracja: 08 lut 2017, 16:25
Skąd: Konin
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: Szyby i lusterka w Velu

Post autor: Kryniax » 01 maja 2017, 19:36

Aktualizacja. Rozebrałem ponownie drzwi kierowcy i wyciągnąłem elektronikę która znajduję się przy silniku podnośnika szyby. Mocno się zdziwiłem gdy zobaczyłem przypalonego scalaka :D. Cud, że samochód się od tego nie zapalił. Pojechałem do elektronika celem reanimowania tej płytki i myślałem że będzie wszystko jak należy po zrobieniu jej. Niestety, po ponownym włożeniu szyby tak jak stały tak stoją. O dziwo lusterka ożyły i pracują tak dobrze jak nigdy. Nawet oba się teraz zamykają i otwierają, co wcześniej nigdy się nie zdarzało :D. Ta płytka którą posiadam jest na 29 pin i na allegro jest ich bardzo mało pod frazą vel satis, a ceny ogromne ze względu, że każdy sprzedaje to razem z mechanizmem. Oddzielnie chyba nikt nie sprzedaje. Zacząłem szukać pod frazą "laguna" i znalazłem tego dużo więcej w lepszych cenach. Teraz moje pytanie, czy ten element z laguny będzie pasował do vel satisa? Poniżej zdjęcia o co mi dokładnie chodzi, a także mój nadpalony element. Zdjęcie trochę niewyraźne wyszło, gdyż zrobione w pośpiechu.
Przed:
Obrazek
Po:
Obrazek
Element:
Obrazek

oceanic123

Re: Szyby i lusterka w Velu

Post autor: oceanic123 » 20 cze 2018, 22:45

odświeżam kotleta bo stoję z podobnym tematem w innym wątku -udało ci się zreanimować lub podmienić moduł ?

ODPOWIEDZ