Ph2 antena radia.

Nawigacje, CB radio, Car Audio
Dyzio
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 03 maja 2022, 14:53
Skąd: Rzeszów
Rok: 2003
Silnik: 3.5 V6

Re: Ph2 antena radia.

Post autor: Dyzio » 11 maja 2022, 15:07

Cześć,

Nie chcę tworzyć nowego wątku więc podpytam tutaj (dotyczy VelSatis 2003 czyli Ph1). Radio szumi, głównie w mieście, czasem wyjazd za miasto pozwala normalnie odbierać stacje radiowe jednak po wjeździe do miasta szumi, trzaska i zanika.

Podmieniałem tuner (kupiony z Espace), mam wrażenie, że nie poprawiło się a jeśli już to w niewielkim stopniu (no chyba, że też jest rąbnięty). Najczęściej mogę wyszukać tylko jedną/dwie stacje radiowe w tym R. Maryja :x

Podpowiedzccie proszę, jak dostać się do wzmacniacza w Velku Ph1. Rozumiem, że antena to są te pionowe paski na tylnej szybie? Wzmacniacz będzie gdzieś w podsufitcce czy w klapie ukryty? :roll:

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Ph2 antena radia.

Post autor: axa2zxz » 12 maja 2022, 10:10

Wzmacniacz masz przyklejony do podsufitki. Na próbę podłącz jakąś inną antenę, nawet typowo marketową i powinno zbierać w mieście idealnie. Jeżeli to pomoże to wiesz, że to antena lub wzmacniacz, jeżeli nie to stawiam na tuner.

loponez
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 19 lut 2021, 09:20
Skąd: Wawa
Rok: 2007
Silnik: 2.0 dCi

Re: Ph2 antena radia.

Post autor: loponez » 12 maja 2022, 22:53

Dorzucę w temacie, że czasem nie instalacja radia winna.
Mam tak samo, że jakość odbioru radia w mieście jest słaba a poza miastem - jakie radio?
Okazało się, że w moim przypadku zakłócania sieje rejestrator jazdy.
Jak tylko go wyłącze, radyjko odbiera czysto.

Dyzio
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 03 maja 2022, 14:53
Skąd: Rzeszów
Rok: 2003
Silnik: 3.5 V6

Re: Ph2 antena radia.

Post autor: Dyzio » 12 maja 2022, 23:32

Hmmm... Mam zmieniarkę Cabasse Audiotorium więc w sumie to nie wiem jakie to radio :D

O widzisz, cenna uwaga z tym rejestratorem jazdy. Mam zamontowany zestaw głośnomówiący Parrot CK3100. Ewidentnie obok tunera radiowego są jakieś nie fabryczne kabelki, podejrzewam że to właśnie od tego.

Dziś np. fajnie odbierało mój transmiter FM, a po którymś odpaleniu auta troche szumiało. No chyba, że jestem za bardzo wyczulony...

ODPOWIEDZ