Problem z dmuchawą po czyszczeniu parownika

Układ klimatyzacji i ogrzewania
rad
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:38
Skąd: Lublin
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Problem z dmuchawą po czyszczeniu parownika

Post autor: rad » 13 lip 2019, 15:41

Witajcie,

przed zbliżającym się nieuchronnie wyjazdem postanowiłem oczyścić parownik klimatyzacji ze względu na smród. Robiłem to według manuala kolegi axa2zxz.

Podczas aplikacji środka na parownik dmuchawa pod deską zaczęła coraz bardziej zwalniać aż stanęła. Teraz po kilku godzinach to samo - dmuchawa działa, przez kilka sekund po czym powoli zwalnia i staje.

Co może być powodem takiego zachowania?

Dodam, że nadmuch na tył działa.

Sprawdziłem bezpiecznik nr 15 pod maską - jest okej. Wywaliłem schowek, żeby mieć lepszy dostęp do dmuchawy. Klapka zmiany obiegów działa. Ruszanie przewodami, wtyczkami nie daje nic - dmuchawa jest martwa. Za to kiedy na panelu klimatyzację ustawię wyższe obroty, kopnę w obudowę dmuchawy od dołu lub przyciskam ręką bezpośrednio "wirnik", to dmuchawa na chwilę startuje po czym albo od razu zamiera albo kręci się anemicznie (tak wolno, że to nawet pierwszy poziom na dmuchu nie jest).

Ktoś coś?

Online
axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Problem z dmuchawą po czyszczeniu parownika

Post autor: axa2zxz » 14 lip 2019, 12:36

Pewnie zaciera się dmuchawa, ja swoją próbowałem smarować ale to rozwiązanie na krótką metę :/ Ostatecznie kupiłem nową i spokój. Porozpinaj jeszcze kostki przy dmuchawie które opisałem tutaj: viewtopic.php?f=24&t=984
Być może też przegrzało Ci się jakieś złącze i będzie tak jak opisałeś.

rad
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:38
Skąd: Lublin
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Problem z dmuchawą po czyszczeniu parownika

Post autor: rad » 15 lip 2019, 22:20

Podmiana na drugą rozwiązała problem. Taki banał, a już byłem pewien że to coś poważniejszego.

ODPOWIEDZ