ogrzewanie

Układ klimatyzacji i ogrzewania
PIOTRBDG
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 22 lut 2017, 11:38
Skąd: Bydgoszcz
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: ogrzewanie

Post autor: PIOTRBDG » 09 mar 2017, 15:50

Właśnie najpierw ustawie 20 to się pomału nagrzewa i wiatrak coraz szybciej chodzi. W końcu nie idzie wytrzymać tak goraco to zmieniam na 16 i leci zimne siła nadmuchu się zmniejsza, jak ustawie 16,5 to znowu grzeje i wiatrak mocniej dmucha.

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: ogrzewanie

Post autor: sasio » 09 mar 2017, 15:58

Bo ponownie nagrzewa wnętrze.
Jeżeli ustawilbys 16.5 stopnia i ciągle by grzalo tak jak na 26 stopni można by coś szukać
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

BJ
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 21 lut 2017, 23:16
Skąd: Września
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Seicento Young '99

Re: ogrzewanie

Post autor: BJ » 29 maja 2017, 20:05

Witam. Ja w swoim aucie mam taki problem, że nie grzeje mi lewa strona. Z prawej strony mi grzeje choć nie tak mocno a z lewej leci chłodne powietrze. Dzisiaj dobrałem się do tego silniczka co jest przy pedale gazu i zauważyłem, że stoi w miejscu. Wymontowałem do i sprawdziłem go bateryjką 9v i się kręcił w jedną i drugą stroną :/ Sprawdziłem też kostkę miernikiem i nic nie pokazywało jak zmieniałem temp i skąd ma lecieć powietrze. Jakieś pomysły?

BJ
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 21 lut 2017, 23:16
Skąd: Września
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Seicento Young '99

Re: ogrzewanie

Post autor: BJ » 30 maja 2017, 17:31

Problem u mnie rozwiązany. Błacha sprawa ale od początku... Najpierw dla pewności wymontowałem silniczek z prawej strony i podłączyłem z lewą. Nadal nie działało. Zrezygnowany zmontowałem wszystko tak jak było. Po upewnieniu się, że w polifcie nie rozkoduje mi się radio rozłączyłem aku na ok 30 min. Okazało się, że to pomogło i teraz mi wszystko działa :) Mam nadzieje, że na dłużej ;) Kurcze gdybym miał tylko Clipa i na początku podłączył ehhhhh...

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: ogrzewanie

Post autor: milimetr58 » 30 maja 2017, 21:00

Bartek, a co Ci mówiłem? CLIP i wszystko wiesz :)
Na Twoje szczęście już jest ok, ale błędy w pamięci mogły zostać i dobrze by było je wykasować CLIPem.
Waldek i Ewa

BJ
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 21 lut 2017, 23:16
Skąd: Września
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Seicento Young '99

Re: ogrzewanie

Post autor: BJ » 30 maja 2017, 23:27

Mądry Polak po szkodzie;) Przynajmniej wiem jak się dobrać do silniczków;) no muszę podłączyć i sprawdzić.

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: ogrzewanie

Post autor: milimetr58 » 07 lis 2017, 14:59

U mojej małżonki nagle klima zgłupiała, to znaczy, że jak jest climatronic ustawiony na 26 st. C, to grzeje jak wariat, ale jak tylko ustawi sie temperaturę na 25 st. C, to leci chłodne powietrze. W takim przypadku należy sprawdzić czujnik (wiatraczek w obudowie lusterka i najlepiej od razu wymienić. To ustrojstwo jest właśnie odpowiedzialne za takie zachowanie się klimy. Dzisiaj może uda mi się wymienić, to napiszę co i jak.
Waldek i Ewa

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: ogrzewanie

Post autor: milimetr58 » 08 lis 2017, 11:56

milimetr58 pisze:U mojej małżonki nagle klima zgłupiała, to znaczy, że jak jest climatronic ustawiony na 26 st. C, to grzeje jak wariat, ale jak tylko ustawi sie temperaturę na 25 st. C, to leci chłodne powietrze. W takim przypadku należy sprawdzić czujnik (wiatraczek w obudowie lusterka i najlepiej od razu wymienić. To ustrojstwo jest właśnie odpowiedzialne za takie zachowanie się klimy. Dzisiaj może uda mi się wymienić, to napiszę co i jak.
No i wymieniłem wiatraczek z czujnikiem w obudowie lusterka wstecznego, ale to nic nie dało. Jeszcze dzisiaj podepnę CLIPA, ale sprawdzałem CLIPEM wszystko i żadnych błędów w aucie nie miałem, wszystko niby ok, a klima wariuje. Uruchamiałem CLIPEM wszystkie klapy mieszania powietrza i działały, wtedy to temperatura na ustawionej w klimatroniku np. 21 st. C była właściwa, natomiast po odłączeniu CLIPA zimne powietrze ponownie leci zamiast ciepłego (letniego), na 26 st. C grzeje a na 25 st. C leci zimno. Może to panel climatronica zwariował i jest do wymiany? Ma ktoś jakiś pomysł?
Waldek i Ewa

PIOTRBDG
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 22 lut 2017, 11:38
Skąd: Bydgoszcz
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: ogrzewanie

Post autor: PIOTRBDG » 08 lis 2017, 13:28

Ja u siebie problem z ogrzewaniem mam już rozwiązany. milimetr58 miałem podobny problem. Po nabiciu klimatyzacji problem się rozwiązał. Z tym że przed tym wymieniłem kompresor klimy. Może tu był problem. Ale teraz to już mogę sterować temperatura a nie jak wtedy tylko zimne albo gorące.

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: ogrzewanie

Post autor: milimetr58 » 08 lis 2017, 14:32

PIOTRBDG pisze:Ja u siebie problem z ogrzewaniem mam już rozwiązany. milimetr58 miałem podobny problem. Po nabiciu klimatyzacji problem się rozwiązał. Z tym że przed tym wymieniłem kompresor klimy. Może tu był problem. Ale teraz to już mogę sterować temperatura a nie jak wtedy tylko zimne albo gorące.
Wiesz, ale jak ustawię na 16 st. C, to klima załącza się i wieje zimne powietrze, klima działa. Mam drugi ten czujnik, to wymienię, ale jeszcze przed wymianą odłącze aku na 20 minut i podłącze oraz sprawdzę CLIPem wszystko. Podobno CLIPem jest możliwość ustawienia nawiwów (temperatury odpowiedniej). Mam podłączyć CLIPa i znajomy przez telefon będzie mówił co i jak mam robić.
Waldek i Ewa

ODPOWIEDZ