Hałasująca sprężarka klimatyzacji

Układ klimatyzacji i ogrzewania
Faavi
Klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 11 sty 2017, 23:43
Skąd: Lubań/ Wesołówka
Rok: 2002
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Citroen C4

Hałasująca sprężarka klimatyzacji

Post autor: Faavi » 06 mar 2017, 10:06

Po wlaczeniu klimatyzacji slychac wyrazny szum na wolnych obrotach. Po wyłączeniu cisza. Ale puki co nie powtórzył sie jeszcze poprzedni halas. Czekam na powtórkę i sprawdze czy przy wyłączeniu klimatyzacji ustanie.
Tak czy siak musze wymienic pompe wspomagania. Luz jest spory. Na wolnych obrotach widac jak kolo sie rusza.
Prawdopodobnie i sprezarka klimatyzacji tez do wymiany.

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Turbina i rura w 2.0T

Post autor: sasio » 06 mar 2017, 10:41

A może Ci po prostu sprężarka klimy pada.
W 2.0T jest czujnik zmiennej pojemności sprężarki czy jakoś tak, i on często daje złe wskazania i w sprezarce panuje zbyt duże ciśnienie przez co się rozwala.
Jeżeli jest to takie jeczenie, które po wyłączeniu klimy na off ustaje to do wymiany sprężarka na regenerowana
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

Faavi
Klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 11 sty 2017, 23:43
Skąd: Lubań/ Wesołówka
Rok: 2002
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Citroen C4

Re: Turbina i rura w 2.0T

Post autor: Faavi » 06 mar 2017, 11:11

Dokladnie jest taki jak by szum czy cos. Po wyłączeniu klimy jest cisza. Czyli trzeba szukac sprezarki.

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Turbina i rura w 2.0T

Post autor: sasio » 06 mar 2017, 13:00

To nie turbina, to sprężarka na wykończeniu.
Kup regenerowaną, używki w większości już wyją...
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Turbina i rura w 2.0T

Post autor: axa2zxz » 06 mar 2017, 19:46

Jezeli jest to wycie ktore wystepuje od 2,5 tys obrotow i brzmi jak kosiarka to wymiana na regenerowana malo Ci da (juz to przerabialem), pewnie bedzie tak samo. Problemem jest nie tylko zawor zmiennej pojemnosci ale takze przewodow ktore tam ida (elektrycznych), samego sterownika (panelu) i czujnikow. Polecam wymiane tej sprezarki na taka sama tylko z mechanicznym zaworem (7700105765) i przestawienie w sterowniku typu sprezarki. I mamy swiety spokoj z cyrkiem zwiazanym ze sprezarka (ja z tym walczylem 3 sezony zanim ostatecznie rozwiazalem problem).

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Turbina i rura w 2.0T

Post autor: sasio » 06 mar 2017, 20:02

Sprężarka wystepuje w Scenicu z tego co kojarzę.
Pytanie czy sprężarka których setki na Allegro z tym numerem ma ten sam rozmiar koła, tą samą ilość PK, oraz czy dźwięk nie będzie występował, bo halasuja chyba łożyska albo nie wiem :)
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Turbina i rura w 2.0T

Post autor: axa2zxz » 06 mar 2017, 21:55

Sprezarka z numerem ktory podalem pasuje idealnie (wlasciwie jest to identyczna sprezarka, w miejscu czujnika jest jakas sruba zaslepiajaca a w srodku mechaniczny zawor). Rozmiar kola taki sam, ilosc PK tez. Dzwiek ustepuje pod watunkiem ze kupisz niezajezdzona sprezarke, ja trafilem dopiero za 3 razem ale przy koszcie 50 zl/szt nie oplacalo mi sie nawet odsylac. Wystepowala w Scenicu, Lagunie, Megane. Moje wszystkie 3 sztuki pochodzily z 1.9dTi, widac tam bylo ich najwiecej ;)

Faavi
Klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 11 sty 2017, 23:43
Skąd: Lubań/ Wesołówka
Rok: 2002
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Citroen C4

Re: Turbina i rura w 2.0T

Post autor: Faavi » 20 mar 2017, 18:29

dziś znowu pojawił się ten dziwny odgłos i po wyłączeniu klimy ustal. czyli czeka mnie wymiana sprężarki. Powiedzcie tylko jak zmienić ten typ sprężarki po wymianie?

co myślicie o tej aukcji??
http://allegro.pl/sprezarka-klimatyzacj ... ml#thumb/3

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Turbina i rura w 2.0T

Post autor: axa2zxz » 20 mar 2017, 20:17

Solo un momento! Usterka o ktorej mowie jest latwa do zdiagnozowania, tj. klima chodzi zupelnie normalnie (cicho), ladnie chlodzi, po przekroczeniu plus/minus 2500 obrotow pojawia sie dziwny dzwiek (przypominajacy troche kosiarke), dodatkowo auto lapie zamule. Jezeli tak masz to mozesz zmieniac sprezarke, jezeli dziwny dzwiek jest odrazu po wlaczeniu klimy (na wolnych obrotach) tzn. ze uciekl Ci czynnik (masz nieszczelnosc) i zwyczajnie zacierasz sprezarke. Po zmianie sprezarki w DDT w sterowniku klimy trzeba zmienic typ sprezarki na "Sanden" (standardowo jest ustawiony na Harison V5e) lub w Clip'ie trzeba wylaczyc sterowanie elektryczne sprezarki (docelowo w sterowniku zrobi sie dokladnie to samo).

Ta sprezarka ktora podales to wlasnie taka jaka Ty masz (tj. z elektrycznym zaworem zmiennej pojemnosc) :) Dzwonilem do tej firmy, oni nie bardzo sie orientuje co wystawiaja, wydaje mi sie ze cos pochrzanili ze zdjeciami. Po swoich przygodach polecam kupic jednak sprezarke jakas regenerowana (na allegro za 350 zl) z gwarancja. Ja kupowalem takie uzywki po 50 zl to jedna byla odrazu walnieta (co z tego ze daja gwarancje rozruchowa skoro odeslanie tego to wartosc sprezarki) a druga pochodzila 3 miesiace i sie poddala :D

Faavi
Klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 11 sty 2017, 23:43
Skąd: Lubań/ Wesołówka
Rok: 2002
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Citroen C4

Re : Hałasująca sprężarka klimatyzacji

Post autor: Faavi » 20 mar 2017, 20:27

Dokladnie w zakresie ok 3000tys zaczyna sie halas u mnie. Na mniejszym jest ok. Dzis bylo trochę he cieplej i klima wlaczyla sie. Zimno jak w lodowce i zaczelo halasowac.
Czyli rozumiem ze te z aukcji mimo ze nr sie zgadza to nie te?

ODPOWIEDZ