Hałasująca sprężarka klimatyzacji

Układ klimatyzacji i ogrzewania
KrzysiekEg
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 02 gru 2017, 17:46
Skąd: Elbląg
Rok: 2006
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Jaguar x300 4.0

Re: Hałasująca sprężarka klimatyzacji

Post autor: KrzysiekEg » 04 cze 2018, 15:05

Byłem na warsztacie specjalizującym się w renault. Czynnik spuścili, zeszło 640, co po około 2 latach jest niezłą wartością, jeśli idzie o szczelność.
Nabili nowy czynnik i olej, klima jak chłodziła, tak chłodzi. Chyba tak samo, jutro zerknę na DDT i wartości. Jedyne co zauważyłem to znacznie mniejsze wibracje podczas pracy sprężarki, ale za to jakby większy metaliczny hałas. Być może mi się wydaje i było tak wcześniej, ale coś mi się zdaje, że powoli sprężarka się kończy. A teraz po odessaniu starego i zalaniu nowym olejem, układ oczyścił się i nasmarował, ale za to stały się wyraźniejsze szumy pracy sprężarki. Przemawiałoby za tym mniejsza wibracja, tak jak by był mniejszy opór na kole pasowym i paskach osprzętu.
Odnośnie do ładowania alternatora, ten typ tak ma.

skee
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 08 kwie 2017, 20:43
Skąd: Silesia
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6

Re: Hałasująca sprężarka klimatyzacji

Post autor: skee » 04 cze 2018, 16:51

https://www.czesciauto24.pl/lucas-electrical/7838991

Sam szukam bo jak hałasowała tak hałasuje ale chłodzi normalnie, jak padnie to biorę :D

KrzysiekEg
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 02 gru 2017, 17:46
Skąd: Elbląg
Rok: 2006
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Jaguar x300 4.0

Re: Hałasująca sprężarka klimatyzacji

Post autor: KrzysiekEg » 11 lip 2018, 20:14

batonikus pisze: 19 maja 2017, 08:04 Koledzy, mi także po właczeniu przycisku klimatyzacji głośno zaczynała pracować klima i gośc od klimy zaczął mi ściemniać ze wszystko do wymiany itp. i dużo czasu i pieniędzy.......
pojechałem jak zwykle do zaprzyjaźnionego kolegi mechanika , który stwierdził że to nie pompa siada tylko wina jest w sprzęgiełku klimy i wystarczyło zdjąc samo koło pasowe ( w którym jest sprzęgiełko i nie wymaga to rozszczelnienia układu) i wymienić łozysko które kosztuje ok. 50 zł. i jest ich pełno na allegro, nie pamietam juz wymiarów bo stare łozysko mam w garażu ale jak ktoś będzie chciał to znajde i podam.
Może ktoś zna wymiary lub numer tego łożyska?

ODPOWIEDZ