brak świateł mijania (xexnon)

Elektryka wnętrza, silnika i nadwozia, oświetlenie
oceanic123

brak świateł mijania (xexnon)

Post autor: oceanic123 » 12 lis 2018, 15:20

Hej,

jakiś czas temu zauważyłem, że "nie wystartowały" mi dzienne światłą mijania, ale po jakimś czasie się zapaliły i zapomniałem o temacie... ale... dziś zapalam samochód i widzę, że kontrolka się zapala na tablicy rozdzielczej ale światłą już nie. Wszystkie (naprawdę wszystkie) bezpieczniki OK. Przekaźniki na silniku sprawdzone(podmienione). Wyjęte i "sprawdzone" połączenia UCH. Jak przełączam manetkę aby włączyć światła mijania ręcznie, słychać pyknięcie bezpiecznika. Co ciekawe na oby bezpiecznikach 15A w skrzynce w kabinie po lewej stronie - jest brak napięcia... obstawiam albo jednak uwalony któryś przekaźnik albo kabel pod skrzynką bezpieczników w silniku... Ale z braku czasu nie sprawdzam dalej dziś... Zdarzyło się tak komuś ?

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: brak świateł mijania (xexnon)

Post autor: milimetr58 » 13 lis 2018, 05:40

Padła Ci prawdopodobnie cała płytka elektroniczna UCH. A sprawdziłeś, czy działają wycieraczki? Bo one wtedy też nie działają.
Waldek i Ewa

oceanic123

Re: brak świateł mijania (xexnon)

Post autor: oceanic123 » 13 lis 2018, 10:42

wycieraczki śmigają jak nowe...

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: brak świateł mijania (xexnon)

Post autor: milimetr58 » 13 lis 2018, 18:23

W takim układzie UCH do wymiany. U syna w Espace IV tak było. Teraz nie pamiętam, ale UCH to są dwie skrzynki, jedna czarna druga szara i jedna z nich do wymiany. Przeważnie sprzedający chcą opchnąć komplet. Nie pamiętam teraz która skrzynka do wymiany. Może ktoś podpowie, bo nie chcę wprowadzać w błąd.
Waldek i Ewa

oceanic123

Re: brak świateł mijania (xexnon)

Post autor: oceanic123 » 14 lis 2018, 16:59

e tam, od razu kaliber typu UCH ;) Dziś walki ciąg dalszy. Przedzwoniłem kabelki po schemacie z VISU i wychodzi, że na kablach sterujących z UCH wychodzi napięcie poprawne (SH4). Jutro poszukam dalej. Ale wygląda, że albo któryś przekaźnik "nie styka" albo fizycznie gdzieś kabel przegnił. Dam znać..

oceanic123

Re: brak świateł mijania (xexnon)

Post autor: oceanic123 » 17 gru 2018, 08:46

kurcze, jednak uwalone UCH... podmieniłem z drugiego i działa. Wiem, że można skopiować konfigurację do działającego, ale z praktyki wiem, że kupno pewnego działającego to loteria. Ma ktoś może sprawdzony warsztat elektroniczny (najlepiej w Łodzi) który naprawia moduł UCH ?

bergman
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 26 sie 2018, 21:26
Skąd: Płock
Rok: 2008
Silnik: 2.0 dCi

Re: brak świateł mijania (xexnon)

Post autor: bergman » 17 gru 2018, 09:28

Możesz wrzucić zdjęcie? Być może będę miał fabrycznie nowy.

oceanic123

Re: brak świateł mijania (xexnon)

Post autor: oceanic123 » 17 gru 2018, 11:50

zdjęcie wrzucę wieczorem. Upraszając UCH to EPROM który można praktycznie dowolnie programować, więc wystarczyć kupić używkę poniżej 100zł, i skopiować zawartość starego na nowy (albo przelutować + flash). Pobawię się tym w weekend... cenowo za tą zabawę najtaniej chce "el-cars" 50zł..

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: brak świateł mijania (xexnon)

Post autor: milimetr58 » 17 gru 2018, 19:12

A jednak miałem rację. Nie cieszę się, że Ci padło, ale, że trafiłem z diagnozą.
Waldek i Ewa

oceanic123

Re: brak świateł mijania (xexnon)

Post autor: oceanic123 » 18 gru 2018, 13:56

Dla potomnych... Skopiowanie UCH powiedzie cię, przy założeniu, że kopiujemy do drugiego z identycznego modelu z identyczną konfiguracją, a jeszcze lepiej z tym samym numerem firmware (ten przypadek kosztuje ok 50-70zł).
Kiedy mamy inne UCH i zgrywany tylko konfigurację należy flash'ować dodatowo: obie karty + blokadę kierownicy (konfiguracja, VIN oraz immobilizer będzie z nowej skrzynki). Koszt 250zł.
Aby uniknąć problemów później z ustawianiem całej konfiguracji od nowa (skrzynia, światła, klimaty itp) najlepiej podjąć się naprawy swojego uszkodzonego UCH. Jest to możliwe dla 90% przypadków. Koszt 450zł.
Przerobiłem dwa pierwsze warianty. Biorąc pod uwagę stratę mojego czasu następnym razem wyjmę uwalone, oddam do naprawy, wstawię naprawione... plug and play.

ODPOWIEDZ