Awaria wyświetlaczy na liczniku / zmiana licznika

Elektryka wnętrza, silnika i nadwozia, oświetlenie
Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: Awaria wyświetlaczy na liczniku / zmiana licznika

Post autor: chrisfox » 08 maja 2018, 22:59

Rewelacja, dziękuję :)

Awatar użytkownika
marekfl
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 10 maja 2018, 19:14
Skąd: Kielce
Rok: 2007
Silnik: 2.0 dCi
Drugie auto: Espace IV PH II

Re: Awaria wyświetlaczy na liczniku / zmiana licznika

Post autor: marekfl » 11 maja 2018, 06:15

Po takiej wymianie warto było by sobie przebieg jeszcze ustawić zgodnie z oryginał ;-) Wymiana wyświetlacza z taśma to koszt ok 50 - 70 zł :-) i odchodzą problemy z przebiegiem i w razie czego kodowaniem innym. Typu język, SSP.
Elektronika, CLIP, Kielce

Awatar użytkownika
marekfl
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 10 maja 2018, 19:14
Skąd: Kielce
Rok: 2007
Silnik: 2.0 dCi
Drugie auto: Espace IV PH II

Re: Awaria wyświetlaczy na liczniku / zmiana licznika

Post autor: marekfl » 11 maja 2018, 06:17

Magister pisze: 06 maja 2018, 09:19 A na koniec mam dla Was zagwozdkę - zobaczcie na zdjęcie, pewnie zbyt wiele nie dostrzeżecie, ale wierzcie mi na słowo: Zegary z przedlifta, niby takie same, ale...... zegary poniżej mają inną skalę na wskaźniku paliwa i temperatury, jest zupełnie inny układ ikon/kontrolek, występują dodatkowe kontrolki pod wskazówkami obrotomierza i prękościomierza i najważniejsze. Dolne zegary są w zasadzie zegarami poliftowymi ubranymi w szatę przedlifta. Poza tym są już na linii CAN - bez Clipa nie doprogramujecie na aucie.

Obrazek
Inna podziała na wskaźniku paliwa była w pierwszym roku produkcji dotyczy to również Laguny II PH I w Megane II ph I chyba się z tym nie spotkałem
Elektronika, CLIP, Kielce

Awatar użytkownika
marekfl
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 10 maja 2018, 19:14
Skąd: Kielce
Rok: 2007
Silnik: 2.0 dCi
Drugie auto: Espace IV PH II

Re: Awaria wyświetlaczy na liczniku / zmiana licznika

Post autor: marekfl » 11 maja 2018, 06:18

tzn ze zegary na górze zdjęcia są z auta z 2001 roku, potem podziałka wskaźnika paliwa była "gęstsza"
Elektronika, CLIP, Kielce

Awatar użytkownika
Magister
Klubowicz
Posty: 195
Rejestracja: 07 kwie 2017, 20:27
Skąd: Tarnów
Rok: 2009
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Laguna 2.0

Re: Awaria wyświetlaczy na liczniku / zmiana licznika

Post autor: Magister » 11 maja 2018, 07:20

marekfl pisze: 11 maja 2018, 06:18 tzn ze zegary na górze zdjęcia są z auta z 2001 roku, potem podziałka wskaźnika paliwa była "gęstsza"
Akurat nie zgadłeś. Zegary na górze są z 2003r. Ale nie tylko o podziałkę tu chodzi, tylko o sam układ wszystkich kontrolek, które w dolnych zegarach są takie same, jak w polifcie.

Wojtekk
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 28 kwie 2018, 07:23
Skąd: Wrocław
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6

Re: Awaria wyświetlaczy na liczniku / zmiana licznika

Post autor: Wojtekk » 11 maja 2018, 08:44

marekfl pisze: 11 maja 2018, 06:15 Po takiej wymianie warto było by sobie przebieg jeszcze ustawić zgodnie z oryginał ;-) Wymiana wyświetlacza z taśma to koszt ok 50 - 70 zł :-) i odchodzą problemy z przebiegiem i w razie czego kodowaniem innym. Typu język, SSP.
Pewnie tak bym zrobił, ale wg mnie uszkodzony był również silniczek wskaźnika temperatury. Ten licznik (wraz z bezużytecznym dla mnie wyświetlaczem navi) udało się kupić za nie wiele więcej niż koszt naprawy wyświetlacza. Ale fakt faktem licznik muszę skorygować do oryginału (a to tez kilkadziesiąt zł).

Awatar użytkownika
marekfl
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 10 maja 2018, 19:14
Skąd: Kielce
Rok: 2007
Silnik: 2.0 dCi
Drugie auto: Espace IV PH II

Re: Awaria wyświetlaczy na liczniku / zmiana licznika

Post autor: marekfl » 11 maja 2018, 21:34

Magister pisze: 11 maja 2018, 07:20 Akurat nie zgadłeś. Zegary na górze są z 2003r.
nie zwróciłem nigdy uwagi na układ ikon, ale naprawiłem i odmładzałem nie raz te zegary i paznokieć bym sobie dał obciąć że to jest jedno i to samo oba te liczniki powinny być na Motorollce 68HC912,

nie mniej jednak Vel Satis to jednak nieco inna bajka niż laguna więc możliwe że i masz racje - nie miałem na stole zegarów z Velsatisa Ph II więc nie będę się upierał

co do tej podziałki to by się musieli wypowiedzieć użytkownicy modeli z pierwszego roku produkcji.

A i na plastiku z tyłu zegarów jest wytłoczony rok produkcji, to ze pochodzą z auta z 2003 roku wcale nie znaczy ze to jego oryginalny zegar z tego Auta :-) wiecie jak to jest ;-) czasami używane zegary z małym przebiegiem są tańsze niż korekta liczniki :D
Elektronika, CLIP, Kielce

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Awaria wyświetlaczy na liczniku / zmiana licznika

Post autor: axa2zxz » 13 maja 2018, 11:04

A te zegary na dole to z ktorego to rocznika? Wiem ze w Lagunie pod koniec Ph1 pakowali juz poliftowe liczniki, ale w Velu sie z czyms takim nie spotkalem jeszcze :o

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: Awaria wyświetlaczy na liczniku / zmiana licznika

Post autor: chrisfox » 13 maja 2018, 12:01

marekfl pisze: 11 maja 2018, 21:34 wiecie jak to jest ;-) czasami używane zegary z małym przebiegiem są tańsze niż korekta liczniki :D
Przy okazji - czy z Velu można taką operację wykryć? W Safrane było to bajecznie łatwe - dwa przyciski, test zegarów i już wiadomo.

Awatar użytkownika
marekfl
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 10 maja 2018, 19:14
Skąd: Kielce
Rok: 2007
Silnik: 2.0 dCi
Drugie auto: Espace IV PH II

Re: Awaria wyświetlaczy na liczniku / zmiana licznika

Post autor: marekfl » 14 maja 2018, 20:12

czy można wykryć korektę ??

Oglądając fizycznie zegary ;-) jeśli przy Motorolce na padach są ślady po lutowaniu to sprawa jest jasna ;-) można sprawdzić VIN zapisany w zegarach, powinien się zgadzać z całą resztą. Inaczej nie ma tego jak sprawdzić jeśli źle "cofniesz" tzn w niewłaściwym miejscu lub źle wpiszesz sumę kontrolną wysypie się cały wsad i procek nie ruszy a tym samym i zegary. Więc jak jest zrobione dobrze do jest dobrze :-)

Jak to niby w Safrance jest zrobione co ci wyświetla w teście ?? Nie robiłem nigdy takich ale widzę że są na 93C46 więc to żaden problem to zmienić.
Elektronika, CLIP, Kielce

ODPOWIEDZ