Czujniki parkowania

Elektryka wnętrza, silnika i nadwozia, oświetlenie
Gabrielo Vel satis
Forumowicz
Posty: 624
Rejestracja: 17 gru 2016, 07:05
Skąd: KUTNO
Rok: 2005
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Megane RS

Re: Czujniki parkowania

Post autor: Gabrielo Vel satis » 31 lip 2017, 16:46

33zł za nowy czujnik,który wygląda w 90% jak orginał,to dobra cena :) ,tylko ciekawe co jest w środku czujnika :?: obuwie to ja tak od siebie nazwałem czujniki zewnętrzne,czyli te pierwsze od lewej i prawej strony,bo łatwo je wyjać,wystarczy włożyć dłoń pod zderzak. Natomiast wewnętrzne to te dwa środkowe i tu trzeba demontować środkową osłonę,aby się do nich dostać. ;)

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Czujniki parkowania

Post autor: axa2zxz » 01 sie 2017, 00:36

milimetr58 pisze:Ty musiałeś jeździć i szukać, tracić czas i oczywiście dojazd do złomowiska. Myślę, że dużo nie przepłaciłem.
Sorki, że tak napisałem, ale chciałem pokazać na naszym przykładzie, że nie wszystko co jest nowe może być dużo droższe od używki nie wiadomo w jakim stanie.
Kazdy kupuje co chce :) Ja juz w zyciu mialem na tyle duzo aut, ze nie za bardzo mam chec kupowac najtanszy badziew ;) Jedni kupuja cewki do 2.0T za 50 zl i mowia ze spoko, ja uwazam, ze nie da sie na nich jezdzic :) Z tymi czujnikami to tez nie mam specjalnie zaufania, tym bardziej ze czytalem watek (chyba na espace) gdzie ludzie nie sa zadowoleni z tych najtanszych podrobek (bo oryginal to tylko valeo).

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Czujniki parkowania

Post autor: milimetr58 » 01 sie 2017, 05:49

Ja nie zaprzeczam, że nie masz racji, ale u mnie czujka ta działała bardzo dobrze. Jest to wyrób niemiecki a nie chiński. Nie mam zamiaru się sprzeczać :), podałem akurat taki przykład. Też wolę oryginalne części, ale czujka nie jest elementem bezpieczeństwa i jak nie zadziała, to nic się nam nie stanie. Czujka i cewki produkcji niemieckiej są jedynymi częściami nieoryginalnymi, które kiedyś zakupiłem :).
Nie wiem jak cewki, ale znajomy kupił do Espacea takie cewki i jeździ na nich od ponad roku i działają a moje cewki leżą w skrytce i czekają na wszelki wypadek. Aby leżały jak najdłużej. Pozdrawiam
Waldek i Ewa

obuwie
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: 06 sty 2017, 15:36
Skąd: Wrocław
Rok: 2006
Silnik: 2.0T

Re: Czujniki parkowania

Post autor: obuwie » 04 wrz 2017, 08:20

Odświeżę temat.

Ostatnio było mokro więc jak zwykle gdy jest mokro wszystkie czujniki działały jak trzeba. W końcu wyschło, awaria znów wystąpiła, więc pochodziłem naokoło samochodu i posłuchałem, czy wszystkie sobie cykają.

Wbrew temu co mi się wydawało wadliwy czujnik to żaden z tyłu, ale (niestety?) jeden skrajny z przodu. Jak się toto wymienia? Czy tę listwę na zderzaku przednim się jakoś podważa i zdejmuje, czy trzeba demontować zderzak?

I jeżeli trzeba go demontować - jakieś zamienniki czujników na przód? Czy to może takie same czujniki jak do tyłu? Na pewno mają plasticzek pod kolor nadwozia, ale wtedy pewnie można to pomalować, albo nawet niech będzie czarne tylko niech mi komunikat z wyświetlacza zniknie :D

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Czujniki parkowania

Post autor: axa2zxz » 04 wrz 2017, 19:12

Trzeba zwalac zderzak i odpiac od wew. strony ta cala listwe z czujnikami (chociaz jak podgladalem to sam czujnik MOZE uda sie wypiac bez sciagania listwy, ale zderzak obowiazkowo). Numer czujnika to: 7701062624, te srodkowe sa z prosta koncowka, nie wiem jak te skrajne, mozliwe ze sa katowe a moze tez proste...

obuwie
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: 06 sty 2017, 15:36
Skąd: Wrocław
Rok: 2006
Silnik: 2.0T

Re: Czujniki parkowania

Post autor: obuwie » 05 wrz 2017, 08:36

Miałem nadzieję, że wzorem Espace (wyczytałem gdzieś później na forum) do skrajnych da się bez problemu dostać od nadkola. Jeżeli kupię czujnik ze złą końcówką to będzie się dało i tak zamontować, czy kabelki są tam tak poukładane, że nie za bardzo? Orientujesz się?

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Czujniki parkowania

Post autor: axa2zxz » 05 wrz 2017, 11:48

Na upartego to moze i da sie dostac do skrajnych... Ale sciagniecie zderzaka to 10 minut roboty :) Niestety nie wiem czy jest miejsce na zamiane prostych na katowe i odwrotnie. Jakbys jednak sciagal zderzak to zrob prosze zdjecia gdzie jakie siedza i jak idzie wiazka, chce zamontowac te czujniki do przedlifra ;)

obuwie
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: 06 sty 2017, 15:36
Skąd: Wrocław
Rok: 2006
Silnik: 2.0T

Re: Czujniki parkowania

Post autor: obuwie » 06 wrz 2017, 10:20

Jeżeli do zdjęcia zderzaka nie trzeba włazić z jakiegoś powodu pod auto ani go podnosić to pewnie się za to wezmę, ale jak siebie znam, to prędzej ty zamontujesz te czujniki niż ja się za to wezmę :D

Nawiasem mówiąc po co ci te czujniki? To jest przydatne chyba tylko jak chcesz dojechać do samej ściany. Przy parkowaniu użyteczne są co najwyżej tylne, te z przodu i tak cały czas marudzą, że im do czegoś blisko bo parkując przodem raczej nie jedzie się na wprost i trudno się tym piszczeniem przejmować. No chyba, że to auto żony, wtedy rozumiem :D

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: Czujniki parkowania

Post autor: chrisfox » 06 wrz 2017, 15:30

To chyba rzecz gustu. Mnie się przednie czujniki nieraz bardzo przydawały, jak się trzeba było zmieścić przy parkowaniu równoległym. Nieraz kilkanaście centymetrów z przodu robi różnicę. Może mam marną technikę ;)

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Czujniki parkowania

Post autor: axa2zxz » 06 wrz 2017, 18:28

obuwie pisze:Nawiasem mówiąc po co ci te czujniki?
Nie wiem po co w sumie... Pewnie mi to tak samo potrzebne jak kamera cofania ktora zamontowalem, DVD na tylne fotele, DVB-T, bluetooth do radia, lampka w klapie bagaznika z polifta (i pewnie cos tam jeszcze ale juz nie pamietam co)... ;)

ODPOWIEDZ