Czujniki parkowania

Elektryka wnętrza, silnika i nadwozia, oświetlenie
axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Czujniki parkowania

Post autor: axa2zxz » 22 kwie 2018, 02:12

Jestem juz po zmianie czujnikow... Na poczatku wzialem sie za odkrecanie zderzaka, ale 2 sruby byly tak skorodowane ze nie szlo ich ruszyc. Zainteresowalem sie mocniej tematem i okazuje sie ze do zmiany czujnikow nie trzeba sciagac zderzaka. Od spodu na takich gumowych kolkach sa dwie oslony, wypinamy te kolki, sciagamy oslony i mamy dobry dostep do czujnikow. Najpierw odpinamy kostki a potem z jednej strony pchajac czujnik do srodka a z drugiej strony podwazajac palcem zatrzaski wyjmujemy czujnik.

Co do tych chinskich wynalazkow, dziala 1 z 4, bledu nie sygnalizuje zaden, ale tylko jeden widzi przeszkody ;p Chyba poszukam uzywanych ;p

oceanic123

Re: Czujniki parkowania

Post autor: oceanic123 » 25 maja 2018, 21:03

Kupiłem 4 szt chińskie.. działają wszytkie 4 więc reguły nie ma :)

BJ
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 21 lut 2017, 23:16
Skąd: Września
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Seicento Young '99

Re: Czujniki parkowania

Post autor: BJ » 30 maja 2018, 00:17

Hejka dzisiaj przy odpaleniu usłyszałem dźwięk tak jakby od tylnych czujników i pojawił mi się komunikat "check parking proximity sensor" :( Nie sprawdzałem jeszcze czy czujniki reagują po dojechaniu do przeszkody. Jak rozpocząć likwidację tego komunikatu i co sprawdzić? Dodam, że zauważyłem jakiś czas temu niedziałające dwa środkowe przednie czujniki ale komunikatu nie było. DDT do polifta mi się tu nie przyda :(

BJ
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 21 lut 2017, 23:16
Skąd: Września
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Seicento Young '99

Re: Czujniki parkowania

Post autor: BJ » 10 cze 2018, 12:03

Czujnik z tyłu wymieniony i problem z znikł. Czujniki działają.

obuwie
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: 06 sty 2017, 15:36
Skąd: Wrocław
Rok: 2006
Silnik: 2.0T

Re: Czujniki parkowania

Post autor: obuwie » 25 sie 2018, 20:50

Ostatnio porobiłem kilka rzeczy przy aucie i siłą rozpędu chciałem przygotować się (w końcu :D) do małej naprawy czujnika parkowania. Do rzeczy:

Pacjent to czujnik skrajny z przodu - seryjne, nie akcesoryjne ani dodawane później. Czujnik jest sprawny. Czasami podczas deszczu nawet chwilę całość działa.
Do wtyczki dochodzą trzy kabelki: skrajne to + i - i jest jeszcze jakiś środkowy - sygnałowy jak rozumiem. Zasilanie jest - pokazuje 12V na wtyczce po wyjęciu czujnika. Po podłączeniu wyjętego czujnika do 12V z akumulatora czujnik nie cyka.

Pytanie brzmi: żeby czujnik cykał jak rozumiem nie wystarczy tylko zasilanie, ale musi być podłączony też ten środkowy przewód?

I drugie pytanie - najprościej będzie po prostu pociągnąć nowe kabelki ucinając istniejące jak najwcześniej się będzie dało. Gdzie jest drugi koniec tego kabelka? Na pewno za wiązką przewodów od czujników jest wtyczka i jakiś jej dalszy ciąg - dokąd to prowadzi? Chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej zanim pozbędę się zderzaka bo już raz to robiłem i to gówniane zajęcie, więc chciałbym za jednym razem to załatwić :)

obuwie
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: 06 sty 2017, 15:36
Skąd: Wrocław
Rok: 2006
Silnik: 2.0T

Re: Czujniki parkowania

Post autor: obuwie » 30 sie 2018, 16:52

Ok, dalej nie wiem gdzie jest koniec kabelka, ale biorąc pod uwagę, że zaczyna działać gdy jest mokro (zaraz opsikam to po kawałku contact sprayem i zobaczę czy zacznie cykać) pewnie dalej nie ma co szukać. Jutro będzie kolega, dla którego prąd to nie tylko diabeł jak dla mnie więc się może naprawi. Może się komuś to przyda, wrzucam parę fotek jak wyglądają przednie czujniki, wiązka i gdzie to później się chowa.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

VelMaciek
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 20 wrz 2018, 17:19
Skąd: Wawiak
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Vel Satis 3.5 2005

Re: Czujniki parkowania

Post autor: VelMaciek » 13 paź 2020, 15:19

Miałem małą przygodę przodem i musiałem wymienić zderzak. Kupiłem od przedlifta zderzaczek i przerobiłem. Niestety tylko połowa czujników przeżyła to też zdecydowałem się wymienić cały komplet. Problemem było znalezienie zamiennika z wyjściem nie pod kątem 90*. Był grany saper dwa razy i oto są - działają - pikają jak trzeba , są proste i w super cenie.
66206938739 Getz do BMW ale pasują w kuciapce

KrzysiekEg
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 02 gru 2017, 17:46
Skąd: Elbląg
Rok: 2006
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Jaguar x300 4.0

Re: Czujniki parkowania

Post autor: KrzysiekEg » 13 maja 2021, 10:20

Kolejny raz czujniki z tyłu zawiodły. Tym razem jeden padł ze starości, na drugim (blisko tłumika), przetarł się przewód. Po wymianie na inny używany czujnik i naprawie kabelka czujniki znowu działają.

ODPOWIEDZ