Parktronikt tył przestał działać

Elektryka wnętrza, silnika i nadwozia, oświetlenie
Awatar użytkownika
KaMis
Klubowicz
Posty: 273
Rejestracja: 07 gru 2016, 13:52
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Parktronikt tył przestał działać

Post autor: KaMis » 28 lut 2017, 14:47

Jak w temacie, dziś po wrzuceniu wstecznego już bez piknięcia parktronikt tył nie odpowiada. Macie jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Parktronikt tył przestał działać

Post autor: sasio » 28 lut 2017, 17:27

Sprawdź czy przyciskiem nie jest wyłączony.
Czasami też zauważyłem że sam z siebie buzer się wyłącza, nie wiedzieć czemu.
Po wbiciu biegu nie ma długiego dźwięku piiiip ok 5s?
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

Sati
Klubowicz
Posty: 169
Rejestracja: 19 gru 2016, 19:44
Skąd: Zakopane
Rok: 2001
Silnik: 3.5 V6

Re: Parktronikt tył przestał działać

Post autor: Sati » 28 lut 2017, 19:00

Centralka w tylnym prawym nadkolu ( trzeba rozebrac pol bagaznika ) warto tam popatrzec bo lubi siedziec tam wilgoc, sprawdzic styki i psiknac jakims kontaktem do stykow.

Awatar użytkownika
KaMis
Klubowicz
Posty: 273
Rejestracja: 07 gru 2016, 13:52
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Parktronikt tył przestał działać

Post autor: KaMis » 28 lut 2017, 19:45

Odziwo po 3h przerwy wsiadłem i wszystko działa jak należy, miałem sprawdzić w pierwszej kolejności czujnik położenia wstecznego czy na wrzuconym biegu daje światła z tyłu skoro nie ma charakterystycznego piknięcia. Jest jakiś tutorial jak tam się dostać do tej centralki, zajmę się tym tak czy siak bo coraz częściej mi wariuje ten parktronikt. Kupię też kabel żeby zobaczyć jak te czujki widzi program.

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Parktronikt tył przestał działać

Post autor: sasio » 28 lut 2017, 20:06

Ja mam taki problem że działają tylko zewnętrzne czujniki, a wewnętrzne nic nie widzą pomimo że niby są sprawne.
Centralkę masz za osłoną boczka bagażnika z prawej strony.
Musisz zdjąć ten materiał.
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

Sati
Klubowicz
Posty: 169
Rejestracja: 19 gru 2016, 19:44
Skąd: Zakopane
Rok: 2001
Silnik: 3.5 V6

Re: Parktronikt tył przestał działać

Post autor: Sati » 28 lut 2017, 21:21

Zdejmujesz czarny plastik oslaniajacy bagaznik ( 2x sruba na klucz 13 + 2x spinka na duzy plaski srubokret ) zdejmujesz uszczelke i delikatnie ciagniesz ten plastik w kierunku siedzen, sa tam dwa plastikowe uchwyty ktore powinny puscic, potem na boczku jest jeszcze jedna spinka na duzy srubokret i pozostalo odkrecic plastik trzymajacy polke tylna ( torx chyba T20 ) wyjac lampke i odczepic zasilanie, plastik trzymajacy polke ciagniesz w gore i ladnie powinien odejsc. Odginasz wykladzinke i taka gabke co jest na nadkolu, we wnece jest przykrecony modul na dwa torxy ( chyba T20 ), popuszczasz je i sciagasz modul na dol, wyciagasz przez dziure... i tyle. Mam nadzieje ze jest to zrozumiale i nic nie pokrecilem ;) .

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Parktronikt tył przestał działać

Post autor: axa2zxz » 01 mar 2017, 01:29

Moim zdaniem to juz czujnik biegu wstecznego konczy swoj zywot (o ile po wbiciu wstecznego nie ma w ogole sygnalu, nawet tego sygnalizujacego blad). Mialem podobnie, na poczatku odzywal sie raz w miesiacu, potem czesciej, az pewnego dnia zupelnie przestal dzialac (oczywiscie mowa o manualu, nie wiem jak jest w automacie). Wilgoc w nadkolu? Pierwsze slysze o takim problemie w Renault z tych lat, to nie BMW ;) Jezeli znowu Ci sie to powtorzy lookaj na swiatla cofania (na zaplonie przy zgaszonym silniku tez beda swiecic), jezeli sie nie pala to szybko maska w gore, wypnij kostke z czujnika i zewrzyj styki np. spinaczem biurowym. Taki test jest moim zdaniem pewniejszy co do diagnozy i zdecydowanie szybszy niz rozbieranie polowy bagaznika ;)

Awatar użytkownika
mcrsk8
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 16 cze 2017, 13:01
Skąd: Hagen a.t.w./Rybnik
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Parktronikt tył przestał działać

Post autor: mcrsk8 » 27 sie 2018, 23:30

U mnie był spalony buzzer, głośniczek w lewym tylnym słupku. Po wbiciu wstecznego na wyłączonym silniku podejdź sobie do tyłu i przyłóż palec delikatnie do czujnika, powinieneś czuć takie jakby delikatne stukanie na palcu. Jeżeli każdy czujnik stuka to obstawiam buzzer a jeżeli nie a świecą się światła cofania to centralka. No chyba że masz clipa... :-)

ODPOWIEDZ