Battery charge fault

Elektryka wnętrza, silnika i nadwozia, oświetlenie
Artur 82
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:39
Skąd: Puchaczów
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Battery charge fault

Post autor: Artur 82 » 26 sty 2021, 20:48

Witam wszystkich
Koledzy podpowiedzcie o co kaman
Od wymiany paska osprzętu i napinacza muj vs traci ładowanie
Przy wilgotnym powietrzu jak jest dzdzysto albo odwilży objawy się nasilają i wyświetlanie się ikoną akumulatora z napisem battery charge fault dodam że jak zcisnoł mróz to przez tydzień miałem spokój żadnych komunikatów odnośnie ładowania teraz mróz zelżał i jest Meksyk pojawia się komunikat i ikona akumulator.
Podpowiedzcie proszę jaka może być przyczyna,czy to może luźny pasek czy alternator szwankuje
Co ciekawe dzisiaj rano w drodze do pracy tak mi się że obiło i musiałem wracać do domu w trybie awaryjnym 2000 tyś obrotów bez świateł nawiewu i z choinką ma desce
Po jakiś dwuch godzinach samochód odpalił jak by nigdy nic i nie było też komunikatu battery charge fault

KrzysiekEg
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 02 gru 2017, 17:46
Skąd: Elbląg
Rok: 2006
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Jaguar x300 4.0

Re: Battery charge fault

Post autor: KrzysiekEg » 27 sty 2021, 09:03

Sprawdź, czy pasek jest właściwie napięty. Może gdzieś poruszone kable od alternatora do akumulatora i nie stykają, może masy zanieczyszczone. Jest od groma tematów o ładowaniu.

Awatar użytkownika
Magister
Klubowicz
Posty: 195
Rejestracja: 07 kwie 2017, 20:27
Skąd: Tarnów
Rok: 2009
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Laguna 2.0

Re: Battery charge fault

Post autor: Magister » 27 sty 2021, 18:30

Poza sprawdzeniem tego co podrzucił KrzysiekEg, sprawdź ładowanie multimetrem/miernikiem. Jeżeli wszystko będzie ok z paskami i ładowaniem, to poczytaj o naprawie zegarów.

Bardzo często w Velkach i Lagunach pojawiał się jedynie komunikat o braku ładowania, a alternator, akumulator i pasek są sprawne. Wtedy należy zajrzeć do zegarów, w których puszcza lut na jednej z diod lub kondensatorów (nie pamiętam).

ODPOWIEDZ