Przednie szyby nie działają.

Elektryka wnętrza, silnika i nadwozia, oświetlenie
Awatar użytkownika
Tombog
Klubowicz
Posty: 57
Rejestracja: 04 gru 2016, 17:35
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: R25, R25, R25, E3

Przednie szyby nie działają.

Post autor: Tombog » 05 lut 2020, 13:12

Pytanie do praktyków o niedziałające przednie szyby. Wersja z pamięcią lusterek, domykaniem i tego typu bajerami. Wymieniłem już trzy pary modułów TEMIC 6016 i 6017 i dalej qpa. Silniki szyb ani drgną. Lusterka pracują, składają się ale nie pamiętają ustawień. Mają swoje zapisane pozycje w modułach i tylko do nich się ustawiają. Moduły więc mają zasilanie i wykonują swoją robotę częściowo. Dziwne jest jednak to, że padły szyby L i P i żaden z modułów nie chce wpółpracować z szybami. Silniki sprawne. Przyciski w drzwiach też ok.
Tu rodzi się właściwe pytanie do praktyków. Czy jest jeszcze coś w aucie co współpracuje z tymi modułami i jego brak lub awaria blokuje sterowanie szyb i zapis ustawień lusterek? Fotel pamięta nowe ustawienia.

one
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 18 mar 2019, 15:31
Skąd: Dolnośląskie, góry
Rok: 2003
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Espace i inne...

Re: Przednie szyby nie działają.

Post autor: one » 05 lut 2020, 15:46

Ściągnij paczkę ze schematami visu (najbliższą dacie produkcji Twojego auta) i poszukaj swojej wersji wyposażenia, tam będziesz miał dokładnie rozrysowane, co i z czym się łączy.

Awatar użytkownika
Tombog
Klubowicz
Posty: 57
Rejestracja: 04 gru 2016, 17:35
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: R25, R25, R25, E3

Re: Przednie szyby nie działają.

Post autor: Tombog » 05 lut 2020, 15:57

Schematy to ja mam chyba do wszystkich wersji ale to nie załatwia sprawy. Moduł jest zasilany, lusterka reagują i składają się, przełączniki szyb mają przelot do modułu. Sam moduł jest czarną magią. Nigdzie nie ma żadnej dokumentacji tego a płytka jest wielowarstwowa i tu się kończy szukanie po ścieżkach. Wszystkie scalaki rozpracowałem, zasilanie mają OK. Zastanawiam się czy może być coś w aucie co blokuje szyby. Może centralny zamek, UCH albo inne coś zwłaszcza, że obie strony nie chodzą. Zastanawiam się też czy jak jeden moduł jest walnięty to drugi działa czy jest zależny i też nie ruszy.

one
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 18 mar 2019, 15:31
Skąd: Dolnośląskie, góry
Rok: 2003
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Espace i inne...

Re: Przednie szyby nie działają.

Post autor: one » 06 lut 2020, 06:40

Jeśli porównanie instalacji wyjdzie podobnie, to można szukać podobnych przypadków również na forum Espace i Laguny. Mając doświadczenie z różnymi problemami w Espace pierwsze co mi się ciśnie na usta to uch, jesli okablowanie jest ok. Masz też ludzi, którzy naprawiają moduły temic, oni powinni mieć wiedzę na temat objawów i topologii.

ODPOWIEDZ